Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Muzea a galerie ve Stockholmu
Přidáno dne: | 5414 přečtení
Muzea a galerie v Moskvě
Přidáno dne: | 5478 přečtení
Muzea a galerie v Sydney
Přidáno dne: | 3332 přečtení
Muzea a galerie v Amsterdamu
Přidáno dne: | 5949 přečtení
Muzea a galerie ve Washingtonu
Přidáno dne: | 6578 přečtení
Archiv zpráv

Aktuality

[Otevírací doba o Velikonocích]
21.03.2018
Otevírací doba o Velikonocích

Chcete vědět kdy nás zastihnete v období velikonočních svátků?

 

 

 

více
[Otevírací doba v období vánočních svátků]
02.12.2017
Otevírací doba v období vánočních svátků

Během svátků jsme tu pro vás každý pracovní den od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle +420 225 348 555  nebo na e-mailové adrese info@letenky.com.

 

více
[Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého]
06.05.2016
Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

více
[Nový produkt - MIX letenky]
15.03.2016
Nový produkt - MIX letenky

Jak ještě více ušetřit? Odpovědí jsou MIX Letenky.
Nyní pro vás vyhledáváme i MIX letenky. Plánujete dovolenou, nebo potřebujete najít levnou letenku? Nyní pro Vás vyhledáváme speciální MIX letenky, díky kterým ještě víc ušetříte.

více
[Není suvenýr jako suvenýr]
22.06.2015
Není suvenýr jako suvenýr

Chcete si z dovolené přivézt živé zvíře, rostlinu nebo suvenýr v podobě sošky ze slonoviny nebo vzácného dřeva, kabelky z krokodýlí kůže, láhev alkoholu s naloženým hadem, úlomek korálu? Tak si musíte dát velký pozor, aby živý tvor nebo suvenýr nepodléhal mezinárodní Úmluvě CITES. Jinak se můžete dostat do velkých problémů.

 

více

Muzea a galerie v Paříži

dsc05721.jpg

Pařížská muzea nabízejí množství exponátů nejrůznějšího zaměření, každý si v Paříži určitě najde to, co ho zaujímá. Podívejte se na pár tipů, které jsme pro Vás připravili.
 

 

LOUVRE

Patří bezesporu mezi nejznámnější pařížská muzea ukrývající význačná malířská a sochařská díla. Louvre, od roku 1993 Le Grand Louvre, je palácový komplex v centru města,  jedná se o bývalé sídlo francouzských králů. Leží v 1. arrondissementu na pravém břehu řeky Seiny obklopený ulicí Rivoli ze severu, Tuilerijskými zahradami ze západu a kostelem Saint-Germain l'Auxerrois z východu. Dnes je v tomto sídle umístěno jedno z největších muzeí světa - Musée du Louvre. Kdysi to byl palác králů, později zanedbávaný kvůli Versailles. Louvre byl stavěn mnoha generacemi Francouzů a v dnešní době je to největší palácový komplex na světě. Je zde umístěno více než 350 tisíc uměleckých děl v sedmi odděleních - Egyptské starožitnosti, Stará keramika antická a orientální, Řecké a římské starožitnosti, Malby, kresby a rytiny 13.-19. století, Sochy středověku, renesance a moderní doby, Umělecké předměty světové historie, Námořnictví a etnografie. V areálu se nachází skleněná pyramida, která tvoří hlavní vstup do zámku. Je to monumentální místo v samém srdci Paříže. Více informací najdete zde.

 

MUSÉE D´ORSAY

V tomto muzeu na levém břehu řeky si přijdou na své milovníci impresionismu. Muzeum je umístěno v budově bývalé železniční stanice. Můžete zde obdivovat díla Moneta, Maneta, Cézanna, Degasa, Renoira, van Gogha a dalších slavných malířů, ale i secesní nábytek, fotografie, grafiku, sochy. Muzeum je rozděleno na tři patra a představuje jakýsi spojovací bod mezi muzeem historického umění v Louvru a moderním uměním ve středisku G. Pompidoua. Vestupním prostoru je imístěno šest soch, které symbolizují jednotlivé kontinenty, Ameriku předtsvují dvě sochy. Pro více informací klikněte sem.

 

MUSÉE PICASSO

V muzeu, které naleznete v paláci ze 17. století, je umístněna nejrozsáhlejší sbírka Picassových obrazů (je zde více jak 3000 jeho uměleckých děl včetně kreseb, keramiky, soch a obrazy) a i jeho vlastní sbírka děl jiných autorů. Více informací naleznete zde.

 

MUSÉE RODIN

Toto muzeum obsahuje většinu významných děl francouzského sochaře Augusta Rodina.Mnoho z jeho soch je umístěno i přilehlé zahradě. Více informáací naleznete zde.

 

POMPIDOU

Tento moderně působící skleněný palác vznikl v letech 1972 - 1977 na popud francouzského prezidenta G. Pompidoua. Na projektu budovy se podílel i architekt Jan Kaplický. Je to kulturní centrum, ve kterém se organizuje množství zajímavých akcí a nalezente zde expozice věnované moderní době. Pro více informací klikněte sem.

 

CITÉ DES SCIENTES (MUZEUM VĚDY)

Toto muzeum naleznete v parku La Villette. Patíí k nejkrášnějším muzeím věry na světě a je největší v Evropě. Velkou atrakcí pro návštěvníky je planetárium, ponorka, IMAX kino. Na svoje si tu přijdou jak děti tak dospělí.  Více informací najdete zde.

 

MUSÉE DE L´ARMÉE (VOJENSKÉ HISTORICKÉ MUZEUM)

Toto muzeum je jedním z nejbohatších svého druhu na světě. Můžete zde obdivovat sbírky vojenských předmětů a zbraní od prehistorie, přes antiku, euvropský středověk až po období druhé světové války. Více informací získáte zde.

 

MUSÉE DE L´ART JUIF (MUZEUM ŽIDOVSKÉHO UMĚNÍ)

Musée d'Art Juif je soukromé muzeum židovského umění, které bylo založeno v roce 1948 na počest židovské kultury. Muzeum má 12 místností se sbírkami, včetně rekonstrukce synagogy. Můžete zde obdivovat sbírky obřadních předmětů ze severní Ameriky, Polska, ale náhrobní kameny z pražského hřbitova. Více informací získáte zde.

 

MUSÉE D´ART MODERNE DE LA VILLE DE PARIS (MUZEUM MODERNÍHO UMĚNÍ MĚSTA PAŘÍŽE)

V tomto muzeu naleznete sbírky ze všech významných výtvarných proudů 20. století. Sbírky obsahují díla Matisse, Deraina, Modiglianiho, Chagalla, Soutina, Picassa, Braque, ale i Františka Kupky. Můžete zde obdivovat i největší fresku na světě – R. Duffy – La Fée électricité. Pro více informací klikněte sem.

 

BALZACOVO MUZEUM

Jedná se vlastně o dům, ve kterém žil Honore de Balzac  v letech 1840 - 1847. Naleznete zde významnou knihovnu jeho děl, sbírku jeho portrétů a karikatur, které mají vztah k osobe či dílu. Dále se zde nachází sbírka dokumentů, rytin a ilustrací zobrazujúcích život a dobu tohoto spisovatele. Více informací získáte zde.

 

 

 MUSÉE CARNAVÁLET (HISTORICKÉ MUZEUM MĚSTA PAŘÍŽE)

Muzeum se nachází v historických prostorách paláce Carnavalet. Sbírky v tomto muzeu dokumentují dějiny Paříže od vlády Františka I. až do konca 19. století. Je zaměřeno hlavně na období Velké Francouzské revoluce. Nacházejí se tu i bohaté sbírky uměleckého nábytku ze 17. století. Více informací získáte zde.

 

MUSÉE DE LA CHASSE ET DE LA NATURE (MUZEUM LOVU A PŘÍRODY)

Ve zdejším muzeu si přijdou na své hlavně všichni milovníci přírody a myslivosti. Jsou zde uloženy sbírky historických zbraní a loveckých nástrojů od prehistorie do 19. století a rozsáhlé sbírky loveckých trofejí. Během nívštěvy muzea si můžete prohlédnout i palác Guénégaud s interiérovým zařízením ze 17. a 18. století a soubor tapisérií, keramiky, obrazů a soch s loveckou tématikou. Více informací najdete zde.

 

MUSÉE DU CINEMA HENRI LANGLOIS (MUZEUM FILMU)

Jak se vyvíjel světový film od roku 1895 až do současnosti můžete zjistit právě v tomto muzeu. Můžete zde obdivovat nejstarší kinematografické přístroje, projít se rekonstruovanými historickými filmovými studii a ateliéry, prohlédnout si dekoraci k filmům, sbírky filmových plakátů a fotografií, kostýmů a pod. Pro více informací klikněte sem.

 

Tímto není ani zdaleka vyčerpán přehled muzeí, která můžete v Paříži navštívit. Výše uvedený seznam je jen pouhou inspirací k tomu, co všechno můžete v Paříži vidět.

 

Uvedené informace mají jen informativní charakter a byly platné v době psaní článku. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com neručí za jejich správnost a aktuálnost.

Vyberte si levné letenky do Paříže:


Speciální nabídka letenek

Kam Odkud Cesta Přímý let Cena bez tax Konečná cena s taxami
Bangkok Vídeň [obousměrná] let s přestupem 11 990,-  11 990,- 
Bangkok Praha [obousměrná] let s přestupem 12 990,-  12 990,- 
Dubaj Praha [obousměrná] let s přestupem 8 490,-  8 490,- 
Havana Vídeň [obousměrná] let s přestupem 12 290,-  12 290,- 
Montreal Praha [obousměrná] let s přestupem 12 490,-  12 490,- 
New York Vídeň [obousměrná] let s přestupem 8 990,-  8 990,- 
Palma Mallorca Vídeň [obousměrná] let s přestupem 820,-  820,- 
Toronto Praha [obousměrná] let s přestupem 11 490,-  11 490,- 
Washington Vídeň [obousměrná] let s přestupem 12 690,-  12 690,- 
Ceny jsou konečné, zahrnují letenku, taxy a poplatek za vystavení.

« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent