Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Doprava ve Stockholmu
Přidáno dne: | 5826 přečtení
Doprava v Helsinkách
Přidáno dne: | 4027 přečtení
Doprava v Moskvě
Přidáno dne: | 2991 přečtení
Doprava v Sydney
Přidáno dne: | 4157 přečtení
Doprava v Amsterdamu
Přidáno dne: | 4875 přečtení
Archiv zpráv

Aktuality

[Otevírací doba o Velikonocích]
21.03.2018
Otevírací doba o Velikonocích

Chcete vědět kdy nás zastihnete v období velikonočních svátků?

 

 

 

více
[Otevírací doba v období vánočních svátků]
02.12.2017
Otevírací doba v období vánočních svátků

Během svátků jsme tu pro vás každý pracovní den od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle +420 225 348 555  nebo na e-mailové adrese info@letenky.com.

 

více
[Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého]
06.05.2016
Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

více
[Nový produkt - MIX letenky]
15.03.2016
Nový produkt - MIX letenky

Jak ještě více ušetřit? Odpovědí jsou MIX Letenky.
Nyní pro vás vyhledáváme i MIX letenky. Plánujete dovolenou, nebo potřebujete najít levnou letenku? Nyní pro Vás vyhledáváme speciální MIX letenky, díky kterým ještě víc ušetříte.

více
[Není suvenýr jako suvenýr]
22.06.2015
Není suvenýr jako suvenýr

Chcete si z dovolené přivézt živé zvíře, rostlinu nebo suvenýr v podobě sošky ze slonoviny nebo vzácného dřeva, kabelky z krokodýlí kůže, láhev alkoholu s naloženým hadem, úlomek korálu? Tak si musíte dát velký pozor, aby živý tvor nebo suvenýr nepodléhal mezinárodní Úmluvě CITES. Jinak se můžete dostat do velkých problémů.

 

více

Doprava v Paříži

dsc05836.jpg

V Paříži se téměř vždy strefíte do dopravní špičky, proto se jako nejvýhodnější způsob dopravy uvádí metro. Paříž patří k městům s nejlepší dopravní sítí na světe. Můžete také jezdit městskými autobusy a vlaky RER. Cestovní lístky si musíte zakoupit před nástupem do dopravního prostředku. Během návštevy Paříže je výhodné využívat slevové karty jako Formula 1, Paris Visite, Carte Orange a jiné.

Formula 1 – platí 24 hodin, během nichž je možné cestovat bez omezení všemi prostředky městské dopravy (RATP). V metru se používá jako běžná čipová karta, v autobuse se pouze ukazuje řidičovi.

 

Paris Visite - má platnost 3 nebo 5 dní, existují dvě varianty – Paříž a předměstí 1 – 3 zóny; Paříž a blízké okolí 1 – 4 zóny. Dále funguje stejně jako Formula 1. Paris Visite poskytuje i další slevy např. sleva na prohlídku Kanálu sv. Martina lodí společnosti Canauxrama, sleva na vstup do muzea Grévin, sleva na pronájem kola.

 

Na městskou dopravu existují i jiné slevové karty, které sice nejsou původně určeny prp turisty, ale turisté je mohou také používat. Jedná se např. o  Carte orange s měsíčním nebo týdenním kupónem; týdenní lístek stojí 16 EUR (1 - 2 zóna) a 21,60 EUR (1 – 4 zóna). Tuto kartu zakoupíte v 50-ti stanicích metra, na hlavních železničních stanicích a v některých bankách a můžete cestovat autobusem, metrem, vlakem RER, příměstským vlakem SNDF a některými předměstskými autobusy RATP v době jeho platnosti (týden či měsíc).

 

Děti do 4 let cestují metrem a autobusem zdarma. Děti ve věku 4 – 12 let platí poloviční cestovné.

 

V případě zájmu o slevové karty je třeba kliknout na uvedený link. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com nezabezpečuje uvedené služby.

 

 

Autobusy

V autobusech platí stejné cestovní lístky jako v metru. Autobusové linky jsou rozdělené na zóny. Zóna 1 – 2 platí pro samotnou  Paříž a zóny 2 – 6 pro předměstí. Na dvě zóny stačí jeden lístek, pro více než dvě zóny jsou potřba lístky dva. Jízdní řády autobusů najdete na zastávkách. O pomoc či o radu můžete požídat i samotného řidiče autobusu. Před vystoupením z autobusu je nutné dát řidiči znamení. Existují i speciální autobusové linky, např.:

 

  • Balabus – je městský autobus označený jako Bb. Jezdí od poloviny dubna do konce září. Možno z neho vidieť La Graned Arche,  la Défense a Gare de Lyon.
  • Les Cars Rouges - jsou červené dvojpatrové autobusy podobné londýnským. Tyto autobusy stojí na devíti zastávkách u hlavních turistických atrakcí, lístek stojí 22 EUR (dá se koupit v autobusu, či turistickém informačním centru). Cesta těmito  autobusy trvá cca 2 hod. 15 min.
  • L´Open Tour – tzv. hop-on hop-off buses, jezdí denně po celý rok. Jezdí okolo hlavních turistických atrakcí. Jednodenní a dvoudenní lístky stojí 24 EUR a 27 EUR. Zakoupíte je v turistických agenturách, RATP úřadech a některých hotelech a cestovních kancelářích.
  • Minibus Tours – poskytuje exkurze minibusy, které mají přístup i k místům, kam se autobusy nedostanou.
  • Noctambus – je 10 autobusových linek, které zajišťují noční spojení centra Paříže a okrajových čtvrtí. Linky A, B, C, D, E, F, G, H, J a R jezdí v době od 01,30 – 05,30 hod. Vyjíždějí z náměstí  Chátelet-Avenue Victoria.
  • Montmartrebus – spojuje Place Pigallc – baziliku Sacré Coeur – radnici 18. obvodu.
  • Integrare – je zvlášní autobusová linka, která spojuje jednotlivá pařížská nádraží.

 

Kola

Po Paříži se můžete pohybovat i na kole. Cyklistické trasy po městě naleznete na různých cyklistických mapách a v průvodcích. V Paříži jsou oblíbené výlety podél Seiny v neděli, provoz aut je zde od 10,00 do 16,00 uzavřen. V Paříži se organizují i různé celodenní cyklistické túry po historických památkách. Takže cyklisty určitě potěší i tento neobvyklý  „okruh“ po Paříži.

 

Metro

Metro v Pařži jezdí od roku 1900. Metro je v provozu od 5,00 hod. do 00,30 hod. Má 13 linek a dvě krátké spojky, jezdí hlavně v podzemních tunelech a jeho celkovádélka je 199 km a má 367 stanic. Můžete využít linky expresní příměstské dopravy (RER), které měří 120 km a které jezdí od 5,00 hod. do 24,00 hod. V metru a při přestupech se díky početným mapkám a plánům rychle zorientujete. Pokud potřebujete přestoupit na jinou trasu, musíte sledovat světelné tabule Correspondance. Plánky metra vám bezplatně dají ve větších a konečných stanicích a v dispečincích RATP, či na ředitelství RATP. Zajímavostí je, že ve spojovacích chodbách metra se můžete setkat s hudebníky, kteří zde mají přidělená svoje místa.

RER

Je expresní regionální síť, která tvoří systém rychlovlaků, jenž spojují Paříž se vzdáleným i blízkým okolím. RER jsou napojené na metro.  Pod náměstím Châtelet bylo vybudováno velké podzemní nádraží, na kterém je možné přestupovat na linky RER A a B, a také na linky metra. RER spojuje Paříž s blízkými i vzdálenějšími předměstími, některá předměstí jsou totiž vzdálena až 20 km.

 

Auto

Doprava v Paříži je velmi hustá a proto je jízdaautem po Paříži náročná a podobné je to i s parkováním. U turistických atrakcí je parkování téměř nemožné. Auto je vhodné pokud chcete navštívit památky více vzdálené od centra Pařížr.

 

Lodní doprava

Do centra města se můžete dostat i lodí po Seine, tento způsob dopravy je sice levný, ale značně pomalý. Lístek se dá koupit buď na jeden anebo na tři dni. Okružní plavba začíná u Eiffelovy věže, pokračuje kolem Louvru, Notre Dame, botanické zahrady a vrací se opačnou stranou kolem Museé D´orsay. Doporučujeme hlavně noční plavbu po Seině, která je skutečným romantickým zážitkem.

 

 

Taxíky

Taxíků se po Paříži nepohybuje tolik, abyste je bez dlouhého čekání zastavili přímo na ulici. Proto se doporučuje objednat taxi telefonicky. V noci se cesta taxíkom vyplatí, protože provoz ve městě již není tak hustý. Když je taxík volný, tak svítí bíle. Minimální cena je 5,50 EUR, "spropitné" je už v ceně, pokud máte zavazadla, tak se připočítavají k ceně.

 

Uvedené informace mají jen informativní charakter a byly platné v době psaní článku. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com neručí za jejich správnost a aktuálnost.

Vyberte si levné letenky do Paříže:


Speciální nabídka letenek

Kam Odkud Cesta Přímý let Cena bez tax Konečná cena s taxami
Palma Mallorca Vídeň [obousměrná] let s přestupem 546,-  546,- 
Ceny jsou konečné, zahrnují letenku, taxy a poplatek za vystavení.

« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent