Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes
Archiv zpráv

Aktuality

[Otevírací doba o Velikonocích]
21.03.2018
Otevírací doba o Velikonocích

Chcete vědět kdy nás zastihnete v období velikonočních svátků?

 

 

 

více
[Otevírací doba v období vánočních svátků]
02.12.2017
Otevírací doba v období vánočních svátků

Během svátků jsme tu pro vás každý pracovní den od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle +420 225 348 555  nebo na e-mailové adrese info@letenky.com.

 

více
[Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého]
06.05.2016
Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

více
[Nový produkt - MIX letenky]
15.03.2016
Nový produkt - MIX letenky

Jak ještě více ušetřit? Odpovědí jsou MIX Letenky.
Nyní pro vás vyhledáváme i MIX letenky. Plánujete dovolenou, nebo potřebujete najít levnou letenku? Nyní pro Vás vyhledáváme speciální MIX letenky, díky kterým ještě víc ušetříte.

více
[Není suvenýr jako suvenýr]
22.06.2015
Není suvenýr jako suvenýr

Chcete si z dovolené přivézt živé zvíře, rostlinu nebo suvenýr v podobě sošky ze slonoviny nebo vzácného dřeva, kabelky z krokodýlí kůže, láhev alkoholu s naloženým hadem, úlomek korálu? Tak si musíte dát velký pozor, aby živý tvor nebo suvenýr nepodléhal mezinárodní Úmluvě CITES. Jinak se můžete dostat do velkých problémů.

 

více

Atrakce v Paříži

dsc06066.jpg

Komu již nestačí se toulat po Paříži jen ve svých představách - při čtení knih s pařížskými náměty, při poslouchání francouzské hudby, při sledování dokumentů o tomto městě, toho Paříž vždy očekává. Je úplně jedno zda se Paříže vydáte na jaře, v létě, na podzim či v zimě, vždy budě přitažlivá a magická. Paříž nebude nikdy stejná, nikdy Vám nezevšední a nikdy neukáže najednou všechny svoje krásy a tajemství. Pokaždé se ukáže v jiném světle a tím se jeví nová a tajuplná zároveň.

ČTVRŤ MONTMARTRE

Během návštěvy Paříže snad nikdo nevynechá místo umělců a bohémů -  MONTMARTRE. Najdete zde i známý kabaret  MOULIN ROUGE (Červený mlyn), který se proslavil kankánem. Tato městská čtvrť, hlavně náměstí Place du Theatre (Divadelní náměstí), se stala na začátku 20. století útočištěm pro umělce, především malíře a básníky. Patřil k nim i Vincent Van Gogh či řada impresionistů. Dnes zde můžete shlédnout pantomimu, nechat si namalovat portrét nebo zajít do pravé francouzské kavárničky, ale hlavně si odnesete úžasný zážitek. Pro více informací klikněte sem.

 

PLACE DE LA CONCORDE (Náměstí svornosti)

Na Náměstí svornosti je umístěn slavný Obelisk z Luxoru, který v roce 1836 daroval egyptský paša králi Ludvíku Filipovi I. Obelisk je 23m vysoký, je z růžového mramoru a pochází z chrámu faraóna Ramsese II. Na západní straně do náměstí kolmo ústí téměř dva kilometry dlouhá avenue CHAMPS – ELYSÉES (Elyzejská pole), která je centrem kosmopolitní Paříže.  Nacházejí se na ní nádherné paláce, přepychové hotely, velké kavárny, kina, autosalóny a obchody. Více informací zde.

 

NOČNÍ PLAVBA PO SEINĚ

Po absolvovaní návštěv kulturních památek nebo po  výstupu na Eiffelovu věž je příjemným a romantickým zážitkem noční plavba po Seině. Snad každého nadchne osvětlená Eifellovka, Notre Dame a vlastně celá Paříž. Takovéto okamžiky se vryjí každému do paměti a později už si stačí na ně jen vzpomenout a vduchu se zpět do Paříže přenést. 

 

 

 

LUCEMBURSKÉ ZAHRADY

Přírodním rájem a ideálním místem na odpočinek v centru Paříže  jsou bezesporu LUCEMBURSKÉ ZAHRADY. Zde prožívali chvíle svojí lásky Petr a Lucie z  románu R. Rollanda. Lucemburská zahrada původně patřila k vile vévody Františka  Lucemburského. V roce 1612, dva roky po smrti svého královského manžela Jindřicha IV. koupila zahradu Marie Medicejská a nechala na místě vybudovat palác podle vzoru florentského Palazza Pitti.  Na pozvání Marie Medicejské namaloval vlámský barokní malíř Peter Paul Rubens celkem 24 obrazů ze života královny, které jsou ale v současné době umístěny v Louvru.  Z tohoto období pochází i Medicejská fontána umístěná v zahradě. Palác si zachoval jméno původního majitele. Během Velké francouzské revoluce byl Lucemburský palác na dva roky používán jako vězení. Později se stal vlastnictvím Senátu, druhé komory francouzského parlamentu, který zde sídlí dodnes. Rozsáhlý park je od 17. století oblíbeným místem básníků, umělců a studentů. V 19. století do parku chodil např. Viktor Hugo. Park byl dějištěm mnoha scén slavných literárních děl, zde se procházeli hrdinové Hugových Bídníků, bývalý trestanec Jean Valjean a krásná Cosetta. V Lucemburských záhradách, které jsou svojí rozlohou největší v Paříži, vás budou fascinovat úhledné cestičky a trávníky, impozantními stromy i fontány, můžete zde obdivovat více jak sto soch, včetně prvního návrhu sochy Svobody. Na jaře v létě je park přímo zaplaven květinami. Prostě je to jedinečné místo s jedinečnou atmosférou.  Více informací najdete zde.

 

LATINSKÁ ČTVRŤ

Tato starobylá čtvrť je přímo prosycena školní historií. Její jméno je odvozeno od latinsky mluvících studentů. Nacházejí se tu lycea i nejstarší francouzská univerzita Sorbonna, na které studovala i řada českých osobností. V této čtvrti naleznete i známý kostel Panteón.

 

MONTPARNASSE

Čtvrť Montparnasse byla do druhé světové války literárním a uměleckým centrem. Později začalo toto místo upadat a tomuto úpadku měla zabránit výstavba administrativního centra s mrakodrapem Tour Montparnasse. Montparnasse se tak stal obchodní čtvrtí.  Nachází se tu vstup do pařížských katakomb. Na hřbitově v Montparnasse má hrob např. Guy de Maupassant, André Citroën, Frédéric Auguste Bartholdi, Charles Baudelaire, Samuel Beckett či Jean-Paul Sartre. Pro více informací klikněte sem.

 

DISNEYLAND PAŘÍŽ

Ráj pro děti, ale i pro dospělé návštěvníky, v kterých je stále kousek dítěte, leží 32 kilometrů od centra Paříže a nese název  DISNEYLAND PAŘÍŽ (Eurodisneyland). Disneyland se skládá ze dvou tématických parků Disneyland Park a Walt Disney Studios Park, zábavního centra, golfového hřiště, několika hotelů, obytné a nákupní čtvrti. V roce 2010 park navštívilo 15 miliónů návštěvníků. Více informací najdete zde.

 

FOIRE ST. GERMAIN (Tržnice )

 

Tato tržnice byla zřízena už králem Ludvíkem XI. v roce 1482, do Velké francouzské revoluce měla velký význam pro hospodářský život v Paříži. V blízkosti tržnice naleznete kavárnu Deux-Magots a kavárnu More, které často navštěvují slavné osobnosti.

 

 

JARDIN DES TUILERIES (Tuilerijská zahrada)

 

Tato zahrada vznikla z podnětu královny Kateřiny Medicejské v roce 1553 a byla navržená a vybudovaná  podle italského vzoru. V 17. století byla pak tato zahrada proměněna na typickou francouzskou zahradu. Hlavní alej této zahrady spojuje Louvre s náměstím Place de la Concorde a je dlouhá 920 metrů. Více informací získáte zde.

 

 

JARDIN DU PALAIS ROYAL (Zahrada Královského paláce)

Tato zahrada je vytvořená ve stylu architektury 18. století. Zahrada byla založena z rozhodnutí kardinála Richelieu jako ozdoba jeho paláce v roce 1633.  Od roku 1786 se nachází v zahradě dělo, jehož výstřelem se oznamovalo poledne, což fungovalo až do roku 1914. V současnosti se v zahradě nachází už jen jeho nefunkční replika. Pro více informací klikněte sem.

 

JARDIN DES PLANTES (Botanická zahrada)

Král Ludvík XIII. v roce 1626 udělil svým osobním lékařům povolení založit si zahradu, ve které by mohli pěstovat léčivé rostliny.  Od toho je odvozen i její původní název – des Plantes, který ovšem už nevystihuje současnou podobu zahrady. Nacházejí se tu však vzácné dřeviny, např. trnovník akát vysazený v roce 1635,  je prý nejstarším stromem v Paříži. V zahradě se nachází i Přírodovědecké muzeum a v severní časti zahrady je nejstarší zoologická zahrada v Paříži. Více informací najdete zde.

 

PARC ZOOLOGIQUE (Zoologická zahrada)

Tato zoologická zahrada patří k největším a nejbohatším ZOO ve Francii. Zvířata se tu pohybují volně, nejsou v klecích a žijí v prostředí, které co nejvíce napodobuje jejich původní prostředí.

 

BOIS DE VINCENNES (VINCENNSKÝ LES)

Napoleon III. v roce 1860 přenechal městu Paříž Vincennský les a postaral se o jeho proměnu na anglický park. Pro více informací klikněte sem.

 

PARC FLORAL DE PARIS (Květinová zahrada a výstaviště)

Tato květinová zahrada byla založena v roce 1969 na ploše 28 ha a najdete v ní stovky druhů okrasných rostlin, které jsou rozčleněné do několika sektorů podle vegetační doby. Takže je jedno, v kterém ročním období ji navštívíte, vždy odejdete s nezapomenutelným  zážitkem. Více informací najdete zde.

 

PARC MONTSOURIS

Je anglický park vybudovaný v letech 1868 - 1878, rozkladá se na ploše 16 ha. Naleznete  zde velké umělé jezero, kaskády, umělecká návrší a jiné kuriozity. V jeho blízkosti se nachází pařížská meteorologická stanice. Více informací najdete zde.

PARIS PLAGE

Novou atrakcí Paříže je pařížská pláž, kde místní i turisté na břehu řeky Seiny relaxují.

 

SLAVNOSTI A UDÁLOSTI V PAŘÍŽI

 

Turnaj šesti národů v rugby – jedná se o největší událost v únoru

Fashion Week – březen v Paříži patří módě. Představují se zde pre-a-porter kolekce na následující zimu, přehlídky letní kolekce probíhají v říjnu.

French open – medzinárodní mistrovství Francie v tenise pravidelně začínají poslední květnovou neděli.

V černu jsou v pařížských zahradách dny otevřených dveří, koná se Gay Parade i hudební festival Fêtede la Musique.

Den Bastily – největší francouzský svátek připadá na 14. července, koná se slavnostní průvod Bastille Parade a večer se koná slavnostní ohňostroj.

Filmový festival Cinema en Plein Air probíhá v červenci.

Tour de France  končí poslední červencovou neděli pod Vítězným obloukem.

Rock en Seine se koná v srpnu, setkávají se na něm rockové hvězdy.

V září si na svoje přijdou milovníci jazzu, koná se totiž festival Jazz à la Villette, a také milovníci techna, kdy z Pl.de Bastille do Sorbonny prochází Techno parade.

Noc muzeí - Nuit Blanche se koná v říjnu.

 

 

Uvedené informace mají jen informativní charakter a byly platné v době psaní článku. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com neručí za jejich správnost a aktuálnost.

Vyberte si levné letenky do Paříže:« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent